Entry List
Competition Groups
119
entries
A Street Class
9
entries
Name | Group | Class | Vehicle | Hometown | Sponsor |
---|---|---|---|---|---|
Group D | AS | Avondale, AZ | |||
TG
Thomas Guerra | Group D | AS | Tempe, AZ | ||
JM
Joe McDermott | Group A | AS | Phoenix, AZ | ||
Group A | AS | Flagstaff, AZ | The Laughery's | ||
Group B | AS | Mesa, Az | |||
Group B | AS | Goodyear, AZ | |||
KT
Kendall Torrejos | Group A | AS | Phoenix, AZ | ||
Group A | AS | Queen Creek, AZ | |||
LY
Leeann Yacuel | Group D | AS | Peoria, AZ |
B Street Class
9
entries
Name | Group | Class | Vehicle | Hometown | Sponsor |
---|---|---|---|---|---|
RB
Ron Bistrais | Group C | BS | Mesa, AZ | ||
CB
Craig Borger | Group B | BS | Phoenix, AZ | AZ B-Team | |
Group C | BS | Riverton, Wy | |||
CS
Cameron Schotz | Group A | BS | Chandler, AZ | SCCAForums.com, G-Loc Brakes | |
Group B | BS | Chandler, AZ | G-Loc Brakes, BC-Forged Wheels, SCCAForums.com | ||
JS
Joel Schotz | Group B | BS | Phoenix, AZ | ||
Group D | BS | Eloy, AZ | |||
Group D | BS | Eloy, AZ | |||
DY
Dave Young | Group C | BS | Phoenix, AZ |
C Street Class
8
entries
Name | Group | Class | Vehicle | Hometown | Sponsor |
---|---|---|---|---|---|
Group B | CS | Durango, CO | |||
Group B | CS | Phoenix, AZ | |||
Group A | CS | Flagstaff, AZ | |||
DK
David Koehler | Group C | CS | Hopewell Junction, NY | ||
Group D | CS | Scottsdale, AZ | Mazda Motorsports | ||
Group C | CS | Scottsdale, AZ | |||
Group B | CS | Verrado, AZ | Stranoparts.com, SCR AutoSport | ||
BZ
Benjamin Zukowski | Group C | CS | Goodyear, AZ |
D Street Class
9
entries
Name | Group | Class | Vehicle | Hometown | Sponsor |
---|---|---|---|---|---|
KA
Klayton Albers | Group A | DS | Phoenix, AZ | ||
Group B | DS | Tucson, AZ | 40Roll | ||
JE
Jennifer Evans | Group D | DS | Gilbert, AZ | ||
Group A | DS | Flagstaff, AZ | |||
Group B | DS | Flagstaff, AZ | |||
JJ
Josh Johnston | Group A | DS | Phoenix, AZ | ||
Group C | DS | Austin, TX | azpieguys.com (Australian Meat Pies and Pastries) | ||
CS
Chris Steele | Group C | DS | Avondale, az | ||
CW
Carl Wagers | Group D | DS | Gilbert, AZ |
E Street Class
2
entries
Name | Group | Class | Vehicle | Hometown | Sponsor |
---|---|---|---|---|---|
PD
Peter Dozeman | Group C | ES | Phoenix, AZ | Pure Plastics, LLC. | |
BR
Brian Ridenour | Group B | ES | Phoenix, AZ |
G Street Class
1
entry
Name | Group | Class | Vehicle | Hometown | Sponsor |
---|---|---|---|---|---|
Group C | GS | Phoenix, AZ |
H Street Class
2
entries
Name | Group | Class | Vehicle | Hometown | Sponsor |
---|---|---|---|---|---|
MR
Mike Rogers | Group C | HS | Sun City West, AZ | ||
JR
Jim Rohn | Group C | HS | Scottsdale, AZ | Beater Racing |
Street Touring Sport
4
entries
Name | Group | Class | Vehicle | Hometown | Sponsor |
---|---|---|---|---|---|
JH
James Harnish | Group C | STS | Prescott Valley, AZ | ||
MJ
Michael Jestes | Group C | STS | BUCKEYE, AZ | ||
KJ
Kenzie Jones | Group D | STS | BUCKEYE, AZ | ||
JR
Jorge Rios | Group B | STS | Glendale, AZ |
Street Touring Xtreme
5
entries
Name | Group | Class | Vehicle | Hometown | Sponsor |
---|---|---|---|---|---|
Group D | STX | PHOENIX, AZ | Your tax dollars | ||
JH
John Harvell | Group A | STX | Chandler, AZ | ||
Group A | STX | Flagstaff, AZ | Auto Rehab | ||
SN
Seancarlo Newman | Group B | STX | Flagstaff, AZ | Auto Rehab/KNA Racing | |
MU
Matthew Underhill | Group C | STX | Gilbert, AZ | Carbotech, local rep |
Street Touring Ultra
2
entries
Name | Group | Class | Vehicle | Hometown | Sponsor |
---|---|---|---|---|---|
XC
Xiana Crenshaw | Group B | STU | Prescott, Az | ||
SJ
Scott Jones | Group B | STU | Phoenix, AZ |
Street Touring Roadster
4
entries
Name | Group | Class | Vehicle | Hometown | Sponsor |
---|---|---|---|---|---|
Group C | STR | Eagar, AZ | Prototype Radio 97.1 | ||
Group A | STR | Fountain Hills, AZ | Team Skillicorn and Rescue Pet Motorsports | ||
DV
Daniel Vogel | Group A | STR | Gilbert, AZ | ||
JW
Jeff Williams | Group D | STR | CHANDLER, AZ |
Street Touring Hatchback
2
entries
Name | Group | Class | Vehicle | Hometown | Sponsor |
---|---|---|---|---|---|
Group A | STH | Gilbert, AZ | AZ B-Team| Shaftworks USA| MFactory | ||
Group D | STH | Phoenix, AZ |
Street Modified Class
2
entries
Name | Group | Class | Vehicle | Hometown | Sponsor |
---|---|---|---|---|---|
Group B | SM | Flagstaff, AZ | 40ROLL/Autorehab/KNA Racing | ||
Group D | SM | Phoenix, AZ |
Street Modified Class FWD
1
entry
Name | Group | Class | Vehicle | Hometown | Sponsor |
---|---|---|---|---|---|
Group D | SMF | Phoenix, AZ | my wife |
SSC
2
entries
Name | Group | Class | Vehicle | Hometown | Sponsor |
---|---|---|---|---|---|
MM
Matthew McNulty | Group D | SSC | Scottsdale, AZ | ||
MM
Michael McNulty | Group C | SSC | Scottsdale, AZ |
Super Street
5
entries
Name | Group | Class | Vehicle | Hometown | Sponsor |
---|---|---|---|---|---|
JE
Jim Enriquez | Group C | SS | Gilbert, AZ | ||
DE
Debra Eymann | Group D | SS | Phoenix, AZ | ||
SE
Steve Eymann | Group D | SS | Phoenix, AZ | ||
BM
Brian Miller | Group C | SS | Carefree , AZ | ||
DR
Doug Rowse | Group D | SS | Phoenix, AZ | Cortez/Evo School |
Super Street Prepared
2
entries
Name | Group | Class | Vehicle | Hometown | Sponsor |
---|---|---|---|---|---|
Group A | SSP | Gilbert, AZ | |||
Group C | SSP | Cave Creek, AZ |
SSR
1
entry
Name | Group | Class | Vehicle | Hometown | Sponsor |
---|---|---|---|---|---|
Group C | SSR | Sun City West, AZ | Mike Maier, Inc. |
A Street Prepared
3
entries
Name | Group | Class | Vehicle | Hometown | Sponsor |
---|---|---|---|---|---|
JH
John Herold | Group A | ASP | Tucson, AZ | ||
JH
Jonathan Herold | Group A | ASP | Flagstaff, AZ | ||
FM
Francis Miller | Group C | ASP | Peoria, AZ |
C Street Prepared
4
entries
Name | Group | Class | Vehicle | Hometown | Sponsor |
---|---|---|---|---|---|
SA
Steve Ashcraft | Group B | CSP | Paulden, AZ | ||
TB
Tim Bergstrom | Group C | CSP | Scottsdale, AZ | ||
DH
Dave Hurt | Group C | CSP | Northville, MI | ||
KV
Kevin Venisnik | Group C | CSP | Scottsdale, AZ | AZ |
D Street Prepared
1
entry
Name | Group | Class | Vehicle | Hometown | Sponsor |
---|---|---|---|---|---|
JW
James Warren | Group B | DSP | Anthem, AZ |
E Street Prepared
3
entries
Name | Group | Class | Vehicle | Hometown | Sponsor |
---|---|---|---|---|---|
Group D | ESP | Phoenix, AZ | |||
JW
Jeff Wong | Group B | ESP | Waddell, AZ | ProParts USA | |
NW
Nicole Wong | Group B | ESP | Waddell, AZ | ProParts USA |
D Prepared Class
1
entry
Name | Group | Class | Vehicle | Hometown | Sponsor |
---|---|---|---|---|---|
TN
Terry Neyman | Group D | DP | phoenix, AZ |
X Prepared Class
1
entry
Name | Group | Class | Vehicle | Hometown | Sponsor |
---|---|---|---|---|---|
AP
Alex Pankau | Group B | XP | Glendale, AZ |
D Modified Class
1
entry
Name | Group | Class | Vehicle | Hometown | Sponsor |
---|---|---|---|---|---|
TL
Ted Lewis | Group C | DM | New River, AZ | hoosier |
Classic American Muscle Traditional
17
entries
Name | Group | Class | Vehicle | Hometown | Sponsor |
---|---|---|---|---|---|
JB
Joe Banno | Group D | CAM-T | Chandler, AZ | ||
Group A | CAM-T | Phoenix, AZ | Innovapseed, Wilwood, Ridetech, Easy Fix Maintenance | ||
Group B | CAM-T | ||||
LH
Lance Hamilton | Group B | CAM-T | PEORIA, AZ | Ridetech, UMI Performance, Stoptech | |
Group D | CAM-T | BUCKEYE, AZ | LYM Clothing | ||
AH
Amanda Hitt | Group B | CAM-T | Casa Grande, Az | ||
MH
Michael Hitt | Group B | CAM-T | Casa Grande, Az | ||
Group D | CAM-T | Chandler, AZ | |||
AK
Anthony Kirkbride | Group A | CAM-T | Casa Grande, AZ | ||
Group A | CAM-T | Casa Grande, AZ | |||
Group B | CAM-T | Queen Creek, AZ | |||
Group B | CAM-T | Phoenix, AZ | |||
Group D | CAM-T | Glendale, AZ | |||
Group D | CAM-T | Glendale, AZ | |||
Group D | CAM-T | Peoria, AZ | |||
Group B | CAM-T | Chandler, AZ | |||
Group A | CAM-T | Phoenix, AZ |
Classic American Muscle Contemporary
9
entries
Name | Group | Class | Vehicle | Hometown | Sponsor |
---|---|---|---|---|---|
Group D | CAM-C | Tempe, AZ | |||
Group A | CAM-C | MARICOPA, AZ | |||
MM
Manuel McCabe | Group A | CAM-C | Flagstaff, AZ | ||
JM
Jacob Meyers | Group A | CAM-C | Flagstaff, AZ | ||
JM
Jeremiah Meyers | Group A | CAM-C | Flagstaff, AZ | ||
Group A | CAM-C | Gilbert, AZ | San Tan Ford | ||
EO
Eric Olsen | Group A | CAM-C | MARICOPA, AZ | ||
PS
Patrick Sullivan | Group A | CAM-C | Prescott Valley, AZ | 40 Roll | |
JT
Jared Tyburec | Group B | CAM-C | Prescott, AZ |
Classic American Muscle Sports
4
entries
Name | Group | Class | Vehicle | Hometown | Sponsor |
---|---|---|---|---|---|
Group A | CAM-S | Phoenix, AZ | Innovaspeed | ||
KC
Keith Crouse | Group D | CAM-S | Chandler, AZ | ||
Group D | CAM-S | Surprise, AZ | KeiAppraisals.com/MacKei Motorsports | ||
Group C | CAM-S | Gilbert, AZ | Klick racing |
EV
3
entries
Name | Group | Class | Vehicle | Hometown | Sponsor |
---|---|---|---|---|---|
Group D | EV | Chandler, AZ | Thx Jason! JJB Engineering | ||
Group A | EV | Normandy Park, WA | |||
BP
Brian Peters | Group B | EV | Litchfield Park, AZ | ProPartsUSA, Evolution |
Extreme Street A
2
entries
Name | Group | Class | Vehicle | Hometown | Sponsor |
---|---|---|---|---|---|
Group C | XS-A | Lincolnwood , IL | |||
Group C | XS-A | Scottsdale, AZ |
Time Only
Entry list is private
Only registered and logged in users can see the list