Entry List
Friday Aug 27
28
entries
American Sedan
1
entry
# | Name | Class | Vehicle | Hometown | Sponsor |
---|---|---|---|---|---|
43 | MK
Mark Kauffman | AS | Richfield, MN | MAKK Partners |
FE2
1
entry
# | Name | Class | Vehicle | Hometown | Sponsor |
---|---|---|---|---|---|
61 | AL
Andrew List | FE2 | ZIMMERMAN, MN | D2D Motorsports |
Formula F
2
entries
# | Name | Class | Vehicle | Hometown | Sponsor |
---|---|---|---|---|---|
0 | AM
Alan Murray | FF | Brainard, MN | Murray Motorsports | |
15 | FF | Maple Grove, MN | PolyTech Solutions | Gear Daddies |
Formula Mazda
1
entry
# | Name | Class | Vehicle | Hometown | Sponsor |
---|---|---|---|---|---|
36 | SF
Steve Flaten | FM | Burnsville, MN | Pam Flaten |
GT-1
1
entry
# | Name | Class | Vehicle | Hometown | Sponsor |
---|---|---|---|---|---|
15 | ED
Edward Dulski | GT1 | Mays Landing, NJ | JDR Enterprise |
GT-2
1
entry
# | Name | Class | Vehicle | Hometown | Sponsor |
---|---|---|---|---|---|
64 | MG
Matt Gray | GT2 | Chaska, MN | Ryan Companies US Inc |
H Production
1
entry
# | Name | Class | Vehicle | Hometown | Sponsor |
---|---|---|---|---|---|
18 | SS
Steve Sargis | HP | Hartford, WI | Carbotech |
ITA
1
entry
# | Name | Class | Vehicle | Hometown | Sponsor |
---|---|---|---|---|---|
07 | GY
Geoffrey Youngdahl | ITA | Saint Paul Park, MN | SRG Autosport |
ITE1
1
entry
# | Name | Class | Vehicle | Hometown | Sponsor |
---|---|---|---|---|---|
6 | ITE1 | Polk City, FL | Wagner Race Products |
P2
1
entry
# | Name | Class | Vehicle | Hometown | Sponsor |
---|---|---|---|---|---|
5 | P2 | Menomonee Falls, WI | ISPros Inc. |
Spec Miata
1
entry
# | Name | Class | Vehicle | Hometown | Sponsor |
---|---|---|---|---|---|
119 | SM | Minneapolis, MN | SRG Autosport |
Spec Racer Ford
2
entries
# | Name | Class | Vehicle | Hometown | Sponsor |
---|---|---|---|---|---|
4 | SRF | Barnesville, MN | Janssen Modular cabinets | ||
14 | AJ
Andrew Janssen | SRF | Hawley, MN | Janssen Machine Company |
Spec Racer Ford 3 (new model)
11
entries
# | Name | Class | Vehicle | Hometown | Sponsor |
---|---|---|---|---|---|
12 | SRF3 | Minneapolis, MN | SRG Autosport | ||
31 | MB
Maksim Belov | SRF3 | Medina, MN | ||
32 | SRF3 | North Oaks, MN | SRG Autosport | ||
42 | SRF3 | Inver Grove Heights, MN | My WIfe | ||
43 | GE
Greg Eick | SRF3 | White Bear Lake, MN | SRG Autosport | |
48 | NE
Nolan Elder | SRF3 | Lakeville, MN | TRB Autosport | |
51 | SRF3 | Chanhassen, MN | "School's Out" Racing | ||
52 | SRF3 | Bloomington, MN | |||
76 | SRF3 | Lakeland, MN | |||
91 | JE
Justin Elder | SRF3 | Lakeville, MN | TRB Autosport | |
98 | SRF3 | Sanibel, FL | SRG Autosport/Masters Class |
Super Touring Light
1
entry
# | Name | Class | Vehicle | Hometown | Sponsor |
---|---|---|---|---|---|
- | JE
Justin Elder | STL | Lakeville, MN | TRB Autosport/ Elder-Jones General Contractors |
Vintage
1
entry
# | Name | Class | Vehicle | Hometown | Sponsor |
---|---|---|---|---|---|
- | SN
Steve Nichols | Vin | Anoka, MN |
Vintage Open Wheel
1
entry
# | Name | Class | Vehicle | Hometown | Sponsor |
---|---|---|---|---|---|
118 | Vin Open | Plymouth, MN | SportsRacer Replicas |
Saturday Aug 28
80
entries
Group 1
15
entries
# | Name | Class | Vehicle | Hometown | Sponsor |
---|---|---|---|---|---|
43 | MK
Mark Kauffman | AS | Richfield, MN | MAKK Partners | |
51 | AS | Ramsey, MN | 90racing.com / BLVD Autoworks | ||
15 | ED
Edward Dulski | GT1 | Mays Landing, NJ | JDR Enterprise | |
64 | MG
Matt Gray | GT2 | Chaska, MN | Ryan Companies US Inc | |
07 | GY
Geoffrey Youngdahl | ITA | Saint Paul Park, MN | SRG Autosport | |
126 | AH
Austin Hallberg | ITA | Forest Lake, MN | ||
6 | ITE1 | Polk City, FL | Wagner Race Products | ||
1 | MU
Mark Utecht | ITE2 | Stacy, MN | ||
27 | ML
Matthew Lawson | ITE2 | Lakeville, MN | ||
42 | GY
Greg Youngdahl | SMT | Faribault, MN | ||
57 | SPO | Chaska, MN | Stealth Mullet Racing | ||
20 | TD
Tom Daly | STU | MINNENTONKA, MN | LUTHER WESTSIDE VW/ADESA AA | |
12 | JB
James Berlin | T3 | Lakeville, MN | Nextrev Motorsports, Patience Metal Fab, Eden Prairie Nissan, MRR Radios, G-Loc Brakes | |
86 | T3 | Rosemount, MN | sEquip | POM Autosports | ||
97 | KO
Ken Olson | T3 | Roseville, MN | Promotion Graphix |
Class totals: AS: 2GT1: 1GT2: 1ITA: 2ITE1: 1ITE2: 2SMT: 1SPO: 1STU: 1T3: 3
Group 2
15
entries
# | Name | Class | Vehicle | Hometown | Sponsor |
---|---|---|---|---|---|
26 | ASR | Sioux Center, IA | Vande Berg Scales | ||
10 | DH
David Henderson | CFF | Big Lake, MN | Murray Motorsports | |
25 | MH
Marty Handberg | CFF | Maple Grove, MN | Handberg Reporting | |
04 | RE
Rick Eskola | F5 | Tomahawk, WI | Lynn Eskola | |
38 | SJ
Steven Jondal | F5 | Rushford, MN | Jondal machine | |
61 | AL
Andrew List | FE2 | ZIMMERMAN, MN | D2D Motorsports | |
0 | AM
Alan Murray | FF | Brainard, MN | Murray Motorsports | |
15 | FF | Maple Grove, MN | PolyTech Solutions | Gear Daddies | ||
27 | AF
Anthony Foster | FF | Minneapolis, MN | Motowoz | |
027 | FF | Andover, MN | MOTOWOZ | ||
36 | SF
Steve Flaten | FM | Burnsville, MN | Pam Flaten | |
5 | P2 | Menomonee Falls, WI | ISPros Inc. | ||
07 | P2 | Plymouth, MN | Loon Motorsports | ||
9 | NS
Nate Smith | P2 | Stillwater, MN | Lagersmith Packaging | |
12 | JD
Joe Dehen | P2 | Brainerd, MN |
Class totals: ASR: 1CFF: 2F5: 2FE2: 1FF: 4FM: 1P2: 4
Group 3
22
entries
# | Name | Class | Vehicle | Hometown | Sponsor |
---|---|---|---|---|---|
04 | MB
Mark Brakke | HP | Coon Rapids, MN | ||
18 | HP | Germantown, WI | Carbotech | ||
58 | TS
Tim Stone | ITJ | Taylors Falls, MN | ||
86 | ITJ | Lakeville, MN | Janderson Heads | ||
95 | MF
Mark Fitzpatrick | ITJ | Duluth, MN | Mochi's Dojo | |
21 | SM | Becker, MN | Buhler Group | ||
33 | RB
Rick Buan | SM | Chanhassen, MN | ||
42 | GY
Greg Youngdahl | SM | Faribault, MN | ||
47 | SN
Sam Nogosek | SM | Ramsey, MN | Buhler Group | |
74 | SM | Pillager, MN | |||
81 | SM | Saint Paul, MN | Strait Design Impulse Performance MiataSource | ||
88 | SM | Saint Paul, MN | Interstate Truck Driving School | ||
119 | SM | Minneapolis, MN | SRG Autosport | ||
122 | MJ
Mike Jenkins | SM | Ramsey, MN | Jenkins Racing | |
163 | SM | Inver Grove Hts, MN | Interstate Truck Driving School | ||
191 | SM | st. louis park, MN | Jungle MotorSports/The Alignment Guy | ||
2 | STL | Bloomington, MN | TRB Autosport | ||
07 | GY
Geoffrey Youngdahl | STL | Saint Paul Park, MN | SRG Autosport | |
19 | JE
Justin Elder | STL | Lakeville, MN | TRB Autosport/ Elder-Jones General Contractors | |
02 | HD
Harlan Donaldson | T4 | Des Moines, IA | ||
4 | T4 | Stillwater, MN | Black Dog Auto Service | ||
20 | TD
Tom Daly | T4 | MINNENTONKA, MN | LUTHER WESTSIDE VW/ADESA AA |
Class totals: HP: 2ITJ: 3SM: 11STL: 3T4: 3
Group 4
11
entries
# | Name | Class | Vehicle | Hometown | Sponsor |
---|---|---|---|---|---|
12 | Vin Closed | Monticello, MN | Parsons sales & Consulting | ||
13 | ED
Edward Dulski | Vin Closed | Delano, MN | JDR Enterprise | |
51 | DL
Dan Little | Vin Closed | Lakeville, MN | 3rd Stall Performance | |
53 | Vin Closed | Saint Michael, MN | Critter Racing | ||
94 | BK
Brian Kennedy | Vin Closed | Cannon Falls, MN | F. J. Moore Mfg. Co. | |
95 | RS
Rich Stadther | Vin Closed | St. Paul, MN | Dreamsicle Racing | |
106 | Vin Closed | Minneapolis, MN | |||
141 | TD
Tom Daly | Vin Closed | MINNENTONKA, MN | REVISION LLC | |
202 | Vin Closed | Wayzata, MN | |||
777 | Vin Closed | Excelsior, MN | SWM Racing | ||
18 | Vin Open | Plymouth, MN | SportsRacer Replicas |
Class totals: Vin Closed: 10Vin Open: 1
Group 5
17
entries
# | Name | Class | Vehicle | Hometown | Sponsor |
---|---|---|---|---|---|
4 | SRF | Barnesville, MN | Janssen Modular cabinets | ||
14 | AJ
Andrew Janssen | SRF | Hawley, MN | Janssen Machine Company | |
08 | SRF3 | Minneapolis, MN | SRG Autosport | ||
12 | SRF3 | Minneapolis, MN | SRG Autosport | ||
31 | MB
Maksim Belov | SRF3 | Medina, MN | ||
32 | SRF3 | North Oaks, MN | SRG Autosport | ||
42 | SRF3 | Inver Grove Heights, MN | My WIfe | ||
43 | GE
Greg Eick | SRF3 | White Bear Lake, MN | SRG Autosport | |
48 | NE
Nolan Elder | SRF3 | Lakeville, MN | TRB Autosport | |
51 | SRF3 | Chanhassen, MN | "School's Out" Racing | ||
52 | SRF3 | Bloomington, MN | |||
64 | MG
Matt Gray | SRF3 | Chaska, MN | Ryan Companies US Inc. / PM Racing | |
76 | SRF3 | Lakeland, MN | |||
77 | SRF3 | Maplewood, MN | Sarah and the boys | ||
87 | RW
Robert Wilke | SRF3 | Prior Lake, MN | Edina Plastic Surgery | |
91 | JE
Justin Elder | SRF3 | Lakeville, MN | TRB Autosport | |
98 | SRF3 | Sanibel, FL | SRG Autosport/Masters Class |
Class totals: SRF: 2SRF3: 15
Sunday Aug 29
77
entries
Group 1
12
entries
# | Name | Class | Vehicle | Hometown | Sponsor |
---|---|---|---|---|---|
43 | MK
Mark Kauffman | AS | Richfield, MN | MAKK Partners | |
51 | AS | Ramsey, MN | 90racing.com / BLVD Autoworks | ||
64 | MG
Matt Gray | GT2 | Chaska, MN | Ryan Companies US Inc | |
07 | GY
Geoffrey Youngdahl | ITA | Saint Paul Park, MN | SRG Autosport | |
6 | ITE1 | Polk City, FL | Wagner Race Products | ||
27 | ML
Matthew Lawson | ITE2 | Lakeville, MN | ||
42 | GY
Greg Youngdahl | SMT | Faribault, MN | ||
57 | SPO | Chaska, MN | Stealth Mullet Racing | ||
97 | KO
Ken Olson | SPO | Roseville, MN | Promotion Graphix | |
02 | HD
Harlan Donaldson | STU | Des Moines, IA | ||
20 | TD
Tom Daly | STU | MINNENTONKA, MN | LUTHER WESTSIDE VW/ADESA AA | |
86 | T3 | Rosemount, MN | sEquip | POM Autosports |
Class totals: AS: 2GT2: 1ITA: 1ITE1: 1ITE2: 1SMT: 1SPO: 2STU: 2T3: 1
Group 2
15
entries
# | Name | Class | Vehicle | Hometown | Sponsor |
---|---|---|---|---|---|
26 | ASR | Sioux Center, IA | Vande Berg Scales | ||
10 | DH
David Henderson | CFF | Big Lake, MN | Murray Motorsports | |
25 | MH
Marty Handberg | CFF | Maple Grove, MN | Handberg Reporting | |
04 | RE
Rick Eskola | F5 | Tomahawk, WI | Lynn Eskola | |
38 | SJ
Steven Jondal | F5 | Rushford, MN | Jondal machine | |
61 | AL
Andrew List | FE2 | ZIMMERMAN, MN | D2D Motorsports | |
0 | AM
Alan Murray | FF | Brainard, MN | Murray Motorsports | |
15 | FF | Maple Grove, MN | PolyTech Solutions | Gear Daddies | ||
27 | AF
Anthony Foster | FF | Minneapolis, MN | Motowoz | |
36 | SF
Steve Flaten | FM | Burnsville, MN | Pam Flaten | |
5 | P2 | Menomonee Falls, WI | ISPros Inc. | ||
07 | P2 | Plymouth, MN | Loon Motorsports | ||
9 | NS
Nate Smith | P2 | Stillwater, MN | Lagersmith Packaging | |
12 | JD
Joe Dehen | P2 | Brainerd, MN | ||
913 | P2 | Wayzata, MN |
Class totals: ASR: 1CFF: 2F5: 2FE2: 1FF: 3FM: 1P2: 5
Group 3
21
entries
# | Name | Class | Vehicle | Hometown | Sponsor |
---|---|---|---|---|---|
04 | MB
Mark Brakke | HP | Coon Rapids, MN | ||
18 | HP | Germantown, WI | Carbotech | ||
51 | MU
Mark Utecht | ITJ | Stacy, MN | ||
58 | TS
Tim Stone | ITJ | Taylors Falls, MN | ||
86 | ITJ | Lakeville, MN | Janderson Heads | ||
95 | MF
Mark Fitzpatrick | ITJ | Duluth, MN | Mochi's Dojo | |
21 | SM | Becker, MN | Buhler Group | ||
42 | GY
Greg Youngdahl | SM | Faribault, MN | ||
47 | SN
Sam Nogosek | SM | Ramsey, MN | Buhler Group | |
74 | SM | Pillager, MN | |||
81 | SM | Saint Paul, MN | Strait Design Impulse Performance MiataSource | ||
88 | SM | Saint Paul, MN | Interstate Truck Driving School | ||
119 | SM | Minneapolis, MN | SRG Autosport | ||
122 | MJ
Mike Jenkins | SM | Ramsey, MN | Jenkins Racing | |
163 | SM | Inver Grove Hts, MN | Interstate Truck Driving School | ||
191 | SM | st. louis park, MN | Jungle MotorSports/The Alignment Guy | ||
5 | JB
James Berlin | STL | Lakeville, MN | Nextrev Motorsports, Patience Metal Fab, Eden Prairie Nissan, Finspeed Wheels | |
07 | GY
Geoffrey Youngdahl | STL | Saint Paul Park, MN | SRG Autosport | |
19 | JE
Justin Elder | STL | Lakeville, MN | TRB Autosport/ Elder-Jones General Contractors | |
4 | T4 | Stillwater, MN | Black Dog Auto Service | ||
20 | TD
Tom Daly | T4 | MINNENTONKA, MN | LUTHER WESTSIDE VW/ADESA AA |
Class totals: HP: 2ITJ: 4SM: 10STL: 3T4: 2
Group 4
11
entries
# | Name | Class | Vehicle | Hometown | Sponsor |
---|---|---|---|---|---|
12 | Vin Closed | Monticello, MN | Parsons sales & Consulting | ||
13 | ED
Edward Dulski | Vin Closed | Delano, MN | JDR Enterprise | |
36 | Vin Closed | coon rapids, MN | Thoz guys racing | ||
51 | DL
Dan Little | Vin Closed | Lakeville, MN | 3rd Stall Performance | |
53 | Vin Closed | Saint Michael, MN | Critter Racing | ||
86 | Vin Closed | Lakeville, MN | Janderson Heads | ||
94 | BK
Brian Kennedy | Vin Closed | Cannon Falls, MN | F. J. Moore Mfg. Co. | |
106 | Vin Closed | Minneapolis, MN | |||
141 | TD
Tom Daly | Vin Closed | MINNENTONKA, MN | REVISION LLC | |
202 | Vin Closed | Wayzata, MN | |||
777 | Vin Closed | Excelsior, MN | SWM Racing |
Group 5
18
entries
# | Name | Class | Vehicle | Hometown | Sponsor |
---|---|---|---|---|---|
4 | SRF | Barnesville, MN | Janssen Modular cabinets | ||
14 | AJ
Andrew Janssen | SRF | Hawley, MN | Janssen Machine Company | |
08 | SRF3 | Minneapolis, MN | SRG Autosport | ||
12 | SRF3 | Minneapolis, MN | SRG Autosport | ||
31 | MB
Maksim Belov | SRF3 | Medina, MN | ||
32 | SRF3 | North Oaks, MN | SRG Autosport | ||
42 | SRF3 | Inver Grove Heights, MN | My WIfe | ||
43 | GE
Greg Eick | SRF3 | White Bear Lake, MN | SRG Autosport | |
48 | NE
Nolan Elder | SRF3 | Lakeville, MN | TRB Autosport | |
51 | SRF3 | Chanhassen, MN | "School's Out" Racing | ||
52 | SRF3 | Bloomington, MN | |||
64 | MG
Matt Gray | SRF3 | Chaska, MN | Ryan Companies US Inc. / PM Racing | |
76 | SRF3 | Lakeland, MN | |||
77 | SRF3 | Maplewood, MN | Sarah and the boys | ||
78 | RJ
Reid Johnson | SRF3 | Naples, FL | ||
87 | RW
Robert Wilke | SRF3 | Prior Lake, MN | Edina Plastic Surgery | |
91 | JE
Justin Elder | SRF3 | Lakeville, MN | TRB Autosport | |
98 | SRF3 | Sanibel, FL | SRG Autosport/Masters Class |
Class totals: SRF: 2SRF3: 16
Sunday Aug 29 delete
2
entries
Group 3
2
entries
# | Name | Class | Vehicle | Hometown | Sponsor |
---|---|---|---|---|---|
04 | MB
Mark Brakke | HP | Coon Rapids, MN | ||
2 | STL | Bloomington, MN | TRB Autosport |
Class totals: HP: 1STL: 1
Co-driver Sat Aug 28
0
entries
No entries yet
Be the first one to register.
Co-driver Sun Aug 29
0
entries
No entries yet
Be the first one to register.
Work Friday
78
entries
Emergency Services
16
entries
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
CA
Carol Allen | Emergency Services | Minneapolis, MN |
CA
Carol Allen | Emergency Services | Minneapolis, MN |
MA
Michael Allen | Emergency Services | Minneapolis, MN |
MA
Michael Allen | Emergency Services | Minneapolis, MN |
BA
Blondie Anderson | Emergency Services | Minneapolis, MN |
BA
Blondie Anderson | Emergency Services | Minneapolis, MN |
JA
Jim Anderson | Emergency Services | Roseville, MN |
JA
Jim Anderson | Emergency Services | Roseville, MN |
HN
Heather Niesen | Emergency Services | Atwater, MN |
HN
Heather Niesen | Emergency Services | Atwater, MN |
Emergency Services | Atwater , MN | |
Emergency Services | Atwater , MN | |
RS
Richard Struve | Emergency Services | Gilbert, IA |
RS
Richard Struve | Emergency Services | Gilbert, IA |
JW
John Winkelman | Emergency Services | Lino Lakes, MN |
JW
John Winkelman | Emergency Services | Lino Lakes, MN |
Flagging & Communications
19
entries
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
F&C Corners | Brainerd, MN | |
F&C Corners | Brainerd, MN | |
KB
Kirk Bendix | F&C Corners | Spearfish, SD |
KB
Kirk Bendix | F&C Corners | Spearfish, SD |
F&C Corners | Brainerd, MN | |
F&C Corners | Brainerd, MN | |
TB
Tim Breitbach | F&C Corners | Brainerd, MN |
TB
Tim Breitbach | F&C Corners | Brainerd, MN |
F&C Corners | Otsego, MN | |
F&C Corners | Otsego, MN | |
F&C Corners | Inver Grove Heights, MN | |
AH
Ann Hefty | F&C Corners | Circle Pines, MN |
CH
Christopher Hefty | F&C Corners | Circle Pines, MN |
CH
Christopher Hefty | F&C Corners | Circle Pines, MN |
LK
Larry Kurkowski | F&C Corners | Jacksonville, FL |
LK
Larry Kurkowski | F&C Corners | Jacksonville, FL |
CO
Chris Olson | F&C Corners | Little Falls, MN |
CO
Chris Olson | F&C Corners | Little Falls, MN |
RW
Rob Woolston | F&C Corners | Saint Paul, MN |
Race Control
3
entries
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
AH
Ann Hefty | F&C Race Control | Circle Pines, MN |
DS
Diane Struve | F&C Race Control | Gilbert, IA |
DS
Diane Struve | F&C Race Control | Gilbert, IA |
Grid Marshal
4
entries
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
KC
Karen Carson | Grid | Minneapolis, MN |
KC
Karen Carson | Grid | Minneapolis, MN |
DI
Dan Iburg | Grid | Sauk Rapids, MN |
DI
Dan Iburg | Grid | Sauk Rapids, MN |
Pit Marshal
2
entries
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
BH
Bob Hart | Pits | Northfield, MN |
BH
Bob Hart | Pits | Northfield, MN |
Media/Photog
2
entries
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
CL
Casey Lloyd | Media/Photog | North Mankato, MN |
CL
Casey Lloyd | Media/Photog | North Mankato, MN |
Race Chairman
1
entry
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
Race Chair | Inver Grove Heights, MN |
Radio Management and Check in/out
2
entries
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
Radios | Becker, MN | |
Radios | Becker, MN |
Registration
6
entries
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
KG
Kathy Gillen | Registration | Elk River, MN |
KG
Kathy Gillen | Registration | Elk River, MN |
JK
Jean Kurkowski | Registration | Jacksonville, FL |
JK
Jean Kurkowski | Registration | Jacksonville, FL |
SW
Sharon West | Registration | Owatonna , MN |
SW
Sharon West | Registration | Owatonna , MN |
Starter
6
entries
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
AC
Al Carton | Starter | Forman, ND |
AC
Al Carton | Starter | Forman, ND |
Starter | Savage, MN | |
Starter | Savage, MN | |
Starter | St. Paul, Mn | |
Starter | St. Paul, Mn |
Steward
5
entries
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
MB
Mike Beaumia | Steward | Freedom, WI |
MB
Mike Beaumia | Steward | Freedom, WI |
Steward | Minnetonka, MN | |
Steward | Minnetonka, MN | |
RW
Rob Woolston | Steward | Saint Paul, MN |
Tech (Scrutineer)
8
entries
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
Tech | Inver Grove Heights, MN | |
Tech | Inver Grove Heights, MN | |
SN
Steve Nichols | Tech | Anoka, MN |
SN
Steve Nichols | Tech | Anoka, MN |
CS
Cal Steffen | Tech | Minneapolis, MN |
CS
Cal Steffen | Tech | Minneapolis, MN |
MS
Marge Steffen | Tech | Minneapolis, MN |
MS
Marge Steffen | Tech | Minneapolis, MN |
Timing and Scoring, computers
4
entries
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
BG
Bill Gibson | Timing & Scoring | Eden Prairie, MN |
BG
Bill Gibson | Timing & Scoring | Eden Prairie, MN |
MG
Margaret Gibson | Timing & Scoring | Eden Prairie, MN |
MG
Margaret Gibson | Timing & Scoring | Eden Prairie, MN |
Work Saturday
59
entries
Emergency Services
8
entries
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
CA
Carol Allen | Emergency Services | Minneapolis, MN |
MA
Michael Allen | Emergency Services | Minneapolis, MN |
BA
Blondie Anderson | Emergency Services | Minneapolis, MN |
JA
Jim Anderson | Emergency Services | Roseville, MN |
CM
Chuck Marcy | Emergency Services | Anoka, MN |
HN
Heather Niesen | Emergency Services | Atwater, MN |
Emergency Services | Atwater , MN | |
JW
John Winkelman | Emergency Services | Lino Lakes, MN |
Flagging & Communications
14
entries
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
F&C Corners | Livingston, Tx | |
F&C Corners | Brainerd, MN | |
KB
Kirk Bendix | F&C Corners | Spearfish, SD |
F&C Corners | Brainerd, MN | |
TB
Tim Breitbach | F&C Corners | Brainerd, MN |
RB
Robert Brist | F&C Corners | Albert Lea, MN |
DF
David Fensch | F&C Corners | St Michael, MN |
F&C Corners | Otsego, MN | |
CH
Christopher Hefty | F&C Corners | Circle Pines, MN |
F&C Corners | Verndale , MN | |
SJ
Scott Johnson | F&C Corners | Plymouth, MN |
F&C Corners | Hudson, WI | |
CO
Chris Olson | F&C Corners | Little Falls, MN |
RR
Robbie Rocheleau | F&C Corners | Brainerd, MN |
Race Control
3
entries
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
F&C Race Control | Bloomington, MN | |
DS
Diane Struve | F&C Race Control | Gilbert, IA |
GW
Geoff Woolston | F&C Race Control | Shoreview, MN |
Grid Marshal
8
entries
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
KB
Kathie Boulka | Grid | Eagan, MN |
MB
Mike Boulka | Grid | Eagan, MN |
KC
Karen Carson | Grid | Minneapolis, MN |
AE
Andrew Evans | Grid | Minneapolis, MN |
AI
Adam Iburg | Grid | sauk rapids, MN |
DI
Dan Iburg | Grid | Sauk Rapids, MN |
CS
Cal Steffen | Grid | Minneapolis, MN |
Grid | Roseville, MN |
Pit Marshal
2
entries
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
BH
Bob Hart | Pits | Northfield, MN |
MI
Michael Iburg | Pits | sauk rapids, MN |
Media/Photog
1
entry
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
CL
Casey Lloyd | Media/Photog | North Mankato, MN |
Race Chairman
1
entry
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
Race Chair | Inver Grove Heights, MN |
Radio Management and Check in/out
1
entry
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
Radios | Becker, MN |
Registration
5
entries
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
DC
Debbie Carton | Registration | Forman, ND |
ND
Naomi Donnellan | Registration | Minneapolis, MN |
KG
Kathy Gillen | Registration | Elk River, MN |
JK
Jean Kurkowski | Registration | Jacksonville, FL |
SW
Sharon West | Registration | Owatonna , MN |
Starter
4
entries
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
AC
Al Carton | Starter | Forman, ND |
LK
Larry Kurkowski | Starter | Jacksonville, FL |
Starter | Savage, MN | |
Starter | St. Paul, Mn |
Steward
6
entries
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
MB
Mike Beaumia | Steward | Freedom, WI |
JG
John G Glowaski | Steward | Champlin, MN |
AH
Ann Hefty | Steward | Circle Pines, MN |
Steward | Minnetonka, MN | |
KM
Kathy Maleck | Steward | Ramsey, MN |
RW
Rob Woolston | Steward | Saint Paul, MN |
Tech (Scrutineer)
3
entries
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
Tech | Inver Grove Heights, MN | |
SN
Steve Nichols | Tech | Anoka, MN |
MS
Marge Steffen | Tech | Minneapolis, MN |
Timing and Scoring, computers
2
entries
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
BG
Bill Gibson | Timing & Scoring | Eden Prairie, MN |
MG
Margaret Gibson | Timing & Scoring | Eden Prairie, MN |
Trophy Chairman
1
entry
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
MJ
Mike Jenkins | Trophies | Ramsey, MN |
Work Sunday
58
entries
Emergency Services
9
entries
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
CA
Carol Allen | Emergency Services | Minneapolis, MN |
MA
Michael Allen | Emergency Services | Minneapolis, MN |
BA
Blondie Anderson | Emergency Services | Minneapolis, MN |
JA
Jim Anderson | Emergency Services | Roseville, MN |
CM
Chuck Marcy | Emergency Services | Anoka, MN |
HN
Heather Niesen | Emergency Services | Atwater, MN |
Emergency Services | Atwater , MN | |
RS
Richard Struve | Emergency Services | Gilbert, IA |
JW
John Winkelman | Emergency Services | Lino Lakes, MN |
Flagging & Communications
14
entries
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
F&C Corners | Livingston, Tx | |
F&C Corners | Brainerd, MN | |
KB
Kirk Bendix | F&C Corners | Spearfish, SD |
F&C Corners | Brainerd, MN | |
TB
Tim Breitbach | F&C Corners | Brainerd, MN |
RB
Robert Brist | F&C Corners | Albert Lea, MN |
DF
David Fensch | F&C Corners | St Michael, MN |
F&C Corners | Otsego, MN | |
CH
Christopher Hefty | F&C Corners | Circle Pines, MN |
F&C Corners | Verndale , MN | |
SJ
Scott Johnson | F&C Corners | Plymouth, MN |
F&C Corners | Hudson, WI | |
CO
Chris Olson | F&C Corners | Little Falls, MN |
RR
Robbie Rocheleau | F&C Corners | Brainerd, MN |
Race Control
2
entries
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
F&C Race Control | Bloomington, MN | |
DS
Diane Struve | F&C Race Control | Gilbert, IA |
Grid Marshal
9
entries
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
KB
Kathie Boulka | Grid | Eagan, MN |
MB
Mike Boulka | Grid | Eagan, MN |
KC
Karen Carson | Grid | Minneapolis, MN |
AE
Andrew Evans | Grid | Minneapolis, MN |
AI
Adam Iburg | Grid | sauk rapids, MN |
DI
Dan Iburg | Grid | Sauk Rapids, MN |
JK
Jean Kurkowski | Grid | Jacksonville, FL |
CS
Cal Steffen | Grid | Minneapolis, MN |
Grid | Roseville, MN |
Hospitality for workers and drivers
1
entry
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
DC
Debbie Carton | Hospitality | Forman, ND |
Pit Marshal
2
entries
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
BH
Bob Hart | Pits | Northfield, MN |
MI
Michael Iburg | Pits | sauk rapids, MN |
Media/Photog
1
entry
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
CL
Casey Lloyd | Media/Photog | North Mankato, MN |
Race Chairman
1
entry
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
Race Chair | Inver Grove Heights, MN |
Radio Management and Check in/out
1
entry
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
Radios | Becker, MN |
Registration
3
entries
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
ND
Naomi Donnellan | Registration | Minneapolis, MN |
KG
Kathy Gillen | Registration | Elk River, MN |
SW
Sharon West | Registration | Owatonna , MN |
Starter
4
entries
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
AC
Al Carton | Starter | Forman, ND |
LK
Larry Kurkowski | Starter | Jacksonville, FL |
Starter | Savage, MN | |
Starter | St. Paul, Mn |
Steward
5
entries
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
MB
Mike Beaumia | Steward | Freedom, WI |
JG
John G Glowaski | Steward | Champlin, MN |
AH
Ann Hefty | Steward | Circle Pines, MN |
Steward | Minnetonka, MN | |
RW
Rob Woolston | Steward | Saint Paul, MN |
Tech (Scrutineer)
3
entries
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
Tech | Inver Grove Heights, MN | |
SN
Steve Nichols | Tech | Anoka, MN |
MS
Marge Steffen | Tech | Minneapolis, MN |
Timing and Scoring, computers
2
entries
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
BG
Bill Gibson | Timing & Scoring | Eden Prairie, MN |
MG
Margaret Gibson | Timing & Scoring | Eden Prairie, MN |
Trophy Chairman
1
entry
Name | Class | Hometown |
---|---|---|
MJ
Mike Jenkins | Trophies | Ramsey, MN |
Prep Shop
7
entries
SRG Autosport
4
entries
Name | Class | Vehicle | Hometown | Sponsor |
---|---|---|---|---|
NG
Nate Gundlach | SRG Autosport | Inver Grove Heights, MN | ||
BR
Bradley Roettger | SRG Autosport | Mendota, MN | ||
SRG Autosport | Woodbury , MN | |||
TS
Tamara Schaal | SRG Autosport | Saint Paul, MN |
Murray Motorsports
2
entries
Name | Class | Vehicle | Hometown | Sponsor |
---|---|---|---|---|
DH
David Henderson | Murray Motorsports | Big Lake, MN | ||
AM
Alan Murray | Murray Motorsports | Brainard, MN |
Interstate Truck Driving School
1
entry
Name | Class | Vehicle | Hometown | Sponsor |
---|---|---|---|---|
KF
Keven Foldestad | Interstate |